Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu

 

Ulož.to - sdílejte snadno data

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Historie kosmetologie
13.06.2018

Historie kosmetologie

Člověk se od jiných vyšších savců liší mimo jiné vzhledově. Za to, že je naše pokožka hladká, vděčíme 70% podílu kolagenu v její bílkovinné struktuře a 3% podílu elastinu. Opice nerozeznávají staré jedince od mladých podle vzhledu tváře. Lidé však ano. Rozhoduje o tom také mimo jiné stupeň svraštění pokožky, tedy nedostatek výše vyjmenovaných bílkovin.

Máme rovněž svá kritéria krásy a jedním z nich je i hladká pleť.

Již v době ledové chtěl homo sapiens, jak dokládají vykopávky, vylepšovat svůj vzhled. Počátky kosmetologie je možné spatřovat již v antice, ve zprávách historiků o Kleopatře – královně Egypta a hlavně v období pozdního římského císařství.

Opravdu se ale začíná její historie v Německu ve 30. letech, kdy byla vynalezena (s podílem Poláků z Poznaně) první látka, která proniká pěti vrstvami epidermis do buněk vlastní pleti – euceryt (základ krému NIVEA).Ve fašistické propagandě to měl být elixír mládí.

Po téměř 150 letech od doživotního uvěznění hraběte Alexandra Cagliostra nikdo nesměl hlásat světu nic podobného. Proslulý alchymista však zemřel ve věži, protože jeho elixír mládí prodávaný za měšce zlata na královských dvorech, nefungoval!

Ve druhé polovině 20.století se znovu roztočil kolotoč kosmetické reklamy, její drzost neznala hranic. V průměru každé tři roky jsme slyšeli o nějakém elixíru mládí - lanolin, glycerin, liposomy, antioxydanty, vitaminy A, E, C, beta karoten, ovocné kyseliny, liponové, hyaluronové kyseliny, ceramidy, mořské řasy, aloe vera, gingo biloba, vodní rostliny, ložiska praoceánu, energetizující molekuly, rybí tuk, stovky bylin, živá voda, imedeen, retinol, sloučeniny zinku, koenzym Q10, ionoforéza, kryoterapie, speciální masáže, bahno z Mrtvého moře a ještě sto jiných verzí zázračných prvků se prodávalo a stále se prodává jako prostředek na omlazení obličeje,za stále větší částky peněz.

Jen tak na okraj, existují oční krémy, jejichž cena je vyšší než tisíc dolarů za kus.Všechny výše zmíněné preparáty působí na příčiny vrásčitosti pokožky. Opravdu přinášejí efekt? Ano. Nejlepší z nich dokáží při pravidelném používání zastavit, či vizuálně zpomalit stárnutí pleti o celé roky. A při tom vyprazdňují peněženku. Existuje krém, který proces stárnutí pleti dokáže zvrátit? Který objektivně redukuje již existující vrásky? Ne. Takový krém ještě nebyl vynalezen, stejně jako mast na růst vlasů nebo lék na obezitu.

Takovým objevem je také polský rybí kolagen – biologicky aktivní díky zachování trojité helisy (vyrábí Inventia Polish Technologies). Není to čistá kosmetika, ale dohromady čtyřsložkový emulgát živé bílkoviny, osmotické vody, éterických olejů a kyseliny mléčné. Přelom ve světové kosmetologii, který začíná tak blízko nás! Působí na samotnou příčinu, ne důsledek. Příčinou stárnutí pleti je nedostatek kolagenu. Přírodní kolagen za prvé doplňuje tento nedostatek, za druhé stimuluje buňky, které díky své stařecké lenivosti, zpomalují produkci kolagenu. Rybí kolagen navrací fibroblasty a chondrocyty do aktivního stavu, na který "věkem zapomněly ".

Výrobek nesmí být vystaven teplotě nad 26° C. Musí se aplikovat na dobře umytou pokožku, přičemž nesmí být použita další kosmetika s pH < 3 až > 9, rovněž nesmí obsahovat zinek a ovocné kyseliny. Toto vyžaduje od výrobce, dopravce, velkoobchodníka, distributora i konečného odběratele určitou disciplínu.

My tento skvělý rybí kolagen, u něhož se polským vědcům podařila zachovat struktura DNA i v samotném obsahu v lahvičce, nabízíme v kosmetice INVENTIA.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Queen Euniké partner, Euniké partner, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Beautik, Margitex, BH test, Alternativní doktorka, QE Partner, Hledák, CZIN.eu, Hrabárna kostek

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz